Transport żywności - co należy wiedzieć

Auto do transportu żywności

Transport żywności jest dziedziną w której nie ma miejsca na kompromisy. Krótki termin przydatności przewożonych produktów oraz ryzyko ich zepsucia z powodu niewłaściwej formy przewożenia sprawiają, że należy ostrożnie podejmować decyzje o wyborze formy transportowania takich produktów.

Jak wybrać agregat chłodniczy dla auta? Wszystko zależy od tego, na jakich dystansach rozwozić będziemy żywność. Na przykład, jeżeli transport żywności odbywać się będzie z punktu A do punktu B, a po drodze nie będą się pojawiać przestoje wymagające wyłączenia silnika samochodu, to swobodnie można wybrać agregaty chłodnicze działające tylko w czasie jazdy. Z kolei w sytuacji, gdy rozwozimy towar do różnych punktów, warto zainwestować w samochodowy agregat chłodniczy działający również na postoju.

Samochodowe agregaty chłodnicze

Oferujemy agregaty chłodnicze renomowanej włoskiej firmy RIVACOLD. Urządzenia chłodnicze w samochodach zamontowane są w prosty sposób. Pod maską, w komorze silnika, założona jest spręązarka, która napędzana jest od pracującego silnika za pomocą paska klinowego. Sam agregat, a także wentylatory które odpowiadają za ruch powietrza w agregacie zasilane są od instalacji zasilania samochodu.

Jak dobrać odpowiedni samochodowy agregat chłodniczy? Wybór sprzętu zależy przede wszystkim od rodzaju przewożonych ładunków. Agregat musi również pasować do typu eksploatacji auta - jeżeli rozwozimy towar z jednego punktu do drugiego, to wystarczy tylko taki, który pracuje w czasie jazdy. Jeżeli natomiast transport żywności odbywa się w kilka miejsc, warto zainwestować w agregat działający również na postoju.

Agregat chłodniczy do samochodu

Bezpieczne auta chłodnie

Samochód chłodnia to tylko z pozoru zwyczajne auto dostawcze. Tak naprawdę, pod względem technologicznym są to znacznie bardziej rozbudowane pojazdy. Jak wybrać bezpieczny samochód dostawczy chłodnia? Cóż, w tym wypadku nie chodzi tylko i wyłącznie o systemy bezpieczeństwa, typu kontrola trakcji czy system stabilizacji toru jazdy, lecz także o odpowiednie zabezpieczenie instalacji elektrycznej. Ponadto, izolacja termiczna w przestrzeni ładunkowej auta powinna być niepalna, na przykład wykonana z pianki poliuretanowej. W zależności od tego, co będzie przewożone w aucie, trzeba wybrać także auto o określonej ładowności, pamiętając o tym, że agregat chłodniczy również ma wpływ na masę samochodu, zmniejszając jego ładowność. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo, instalację należy poddawać regularnym przeglądom w autoryzowanym punkcie obsługi.