Auta chłodnie do przewożenia żywności


Samochody do transportu mrożonek

Transport żywności, która uważana jest powszechnie za towar wrażliwy, sprawia wiele trudności ze względu na krótkie terminy przydatności produktów żywnościowych. Istnieje realne ryzyko zepsucia się, a co za tym idzie, ogromnych strat dla dystrybutorów mrożonek. Z tego powodu, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną formę przewozu tego rodzaju towarów.

Profesjonalny montaż zabudowy chłodniczej

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem zabudowy chłodniczej do auta dostawczego, warto dobrać zabudowę chłodniczą, odpowiednią do Twoich rzeczywistych potrzeb - chodzi tu głównie o rodzaj dystrybucji. Przykładowo, jeżeli transport żywności z miejsca X do miejsca Y, odbywa się na tyle szybko, że nie ma potrzeby wyłączać po drodze silnika, najekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wybór agregatu chłodniczego działającego wyłącznie w czasie jazdy. Jeżeli w trakcie dystrybucji zdarzają się częste przestoje, należy dobrać agregat pracujący na postoju, do wyboru z zasilaniem 230V lub 400V. W zależności od wielkości komory chłodniczej w aucie, którą będzie obsługiwał agregat chłodniczy RIVACOLD, należy rozważyć kilka propozycji z bogatej oferty.

Agregaty elektryczne BAT (battery units - zasilane z akumulatora) to najlepszy wybór dla najmniejszych samochodów chłodni z rodziny dostawczych (kubatura chłodnicza do 8m3) , które nie wymagają instalowania żadnych dodatkowych elementów w komorze silnika. Najnowsza technologia pozwala zamknąć wszystkie elementy składowe w obrębie skraplacza i parownika, nie oddziaływując tym samym, na walory jezdne.

Dla typowych aut dostawczych, których masa nie przekracza 3,5t proponujemy dwa najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Po pierwsze niewidoczny skraplacz FRIGIDAY (invisible unit), który nie posiada żadnych elementów usytuowanych na dachu auta, ponieważ wymiennik ciepła montowany jest w komorze silnika lub pod podwoziem pojazdu. W odpowiednio wyizolowanej przestrzeni ładunkowej uzyskiwana jest temperatura 0oC lub -20oC.
Oferujemy również tradycyjny sposób przechowywania produktów wrażliwych oparty o zestaw agregatu montowanego na dachu oraz chłodnicy wewnątrz komory DDU (direct drive unit – z napędem bezpośrednim). Najbardziej rozpowszechniony rodzaj urządzeń, idealnie sprawdza się w codziennej dystrybucji wędlin, ryb, serów, mrożonek, czy leków.

Agregaty chłodnicze do samochodu firmy Rivacold

Coraz więcej chłodni przemysłowych i dystrybutorów mrożonek decyduje się na wybór zabudowy chłodniczej firmy RIVACOLD Truck Refrigeration, dedykowanej do aut typu furgon. Taka komora chłodnicza objęta jest dwuletnią gwarancją producenta, a dzięki rozbudowanej sieci serwisowej, nie ma problemu ze znalezieniem najbliższego autoryzowanego partnera serwisu, co jest szczególnie ważne przez przewozie towarów łatwo psujących się. Należy wziąć pod uwagę, że bogata oferta RIVACOLD TRUCK REFRIGERATION stanowi kompromis pomiędzy konkurencyjną ceną i najlepszą jakością dostępną na rynku.